Paikallisuutiset

Kaupunginjohtaja ei usko pelolla johtamiseen: “Kun jotakin virkaa hoitaa pitkään, on ymmärrettävää, että toiminta alkaa herättää monenlaisia näkemyksiä”

Jukka Puoskari (etualalla) on johtanut Kalajoen kaupunkia pitkään. Tässä hän osallistuu Juurakon tuulipuiston avajaisiin marraskuussa 2022. Kuva: Terttu-Liisa Kotka

Valtuutetuilta kysyttiin Kalajokiseudun kyselyssä, luottavatko he kaupunginjohtajaan. 16 vastaajaa luotti, neljä ei. Tulos on kaupunginjohtaja Jukka Puoskarin mukaan odotettu.

– Kun jotakin virkaa hoitaa pitkään, on ymmärrettävää, että toiminta alkaa herättää monenlaisia näkemyksiä, hän toteaa.

Kysely

Tämä sisältö on vain tilaajille

Haluatko lukea koko artikkelin?

Muut tilausvaihtoehdot

Tilaus jatkuu tarjousjakson (1 kk yht. 1€) jälkeen voimassa olevan hinnaston mukaisesti. Voit perua tilauksen milloin vain maksetun kauden loppuun.