Paikallisuutiset

Kalajoen seurakunnalla ennätyksellinen ylijäämä - Talous ja toiminta ovat nyt tasapainossa

Kalajoen kirkkovaltuutetut tutustuivat uuden ilmeen Himangan kirkkoon. Penkit ja lattiat on maalattu sekä lehterin konsoli. Lisäksi alttarin lattiat aukaistiin ja kitattiin pellavaöljyllä sekä maalattiin.
Kalajoen kirkkovaltuutetut tutustuivat uuden ilmeen Himangan kirkkoon. Penkit ja lattiat on maalattu sekä lehterin konsoli. Lisäksi alttarin lattiat aukaistiin ja kitattiin pellavaöljyllä sekä maalattiin. Kuva: Jussi leppälä

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Kalajoen seurakunnan kirkkovaltuusto vahvisti 763.832 euroa ylijäämäisen tilinpäätöksen vuodelta 2020. Myös seurakunnan hautainhoitorahaston tilinpäätös vuodelta 2020 on 446 euroa ylijäämäinen.

Kirkkoherra Kari Laurin mukaan taloudellinen tilanne on vakaa ja hyvä. Se antaa turvan varsinaisen toiminna

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä