Paikallisuutiset
Kalajoelta löytyy koti, josta tylsyys on kaukana: Vaaleanpunaisessa keittiössä on Suomessa vielä harvinainen, valkoinen induktioliesi ja eteisen kiipeilyseinä toimittaa naulakon virkaa – "En usko, että kyllästyn tähän"
Eerolan perheen talon jokaisessa paikassa on tekemistä. Meno alkaa vauhdikkaasti heti eteisestä, missä lapset jonottavat vuoroaan ilmajoogakankaalle.
Kalajoen Kesärannassa sijaitsevaan kotiin saapuminen ei jätä kylmäksi. Pyöreäikkunaisen ulko-oven takaa paljastuu välittömästi lasten paratiisi. Eteisen seinät on otettu hyötykäyttöön liikunnallisten vempainten merkeissä. Vierasnaulakon sijaa toimittaa leveä, kattoon asti ulottuva kiipeilyseinä, jon
Tämä sisältö on vain tilaajille
Haluatko lukea koko artikkelin?
Tilaus jatkuu tarjousjakson (1 kk yht. 1€) jälkeen voimassa olevan hinnaston mukaisesti. Voit perua tilauksen milloin vain maksetun kauden loppuun.