Työ ja Sissi-koira pitävät Reijo Peranderin liikkeellä – ”Haaveenani on saada vanha jääkiekkojoukkueeni vielä kasaan”
Oman elämänsä MacGyver tekee auton vaikka kävystä – Mika Kähköselle autonraadoista tuli pelastus vakavan sairauden yllättäessä
Hiihto on edelleen tärkeä osa Elina Mäkitalon elämää: ”Hiihtolenkiltä tulen aina kotiin paljon parempana versiona itsestäni”
Mittareita saunan täydeltä – Hallikkaat keräävät myös nalleja, lasinalusia ja lautasia – Katso video persoonallisesta saunasta!
Kalajoen vanhaan meijeriin kuoriutui persoonallinen koti – ”Huonekalut eivät välttämättä ole tyylikkäitä, mutta ne ovat rakkaita”
Elma Kattilakoski on vähän ihastunut Weasleyn kaksosiin – Lukemisen lisäksi hän harrastaa keppareita ja merenneitouintia
”Vanhemmiten rakkautta tarvitaan enemmän” – Viljamaiden hääpäivänä 70 vuotta sitten pakkanen paukkui 42 asteessa ja morsian palellutti säärensä
Etelänkylältä löytyy matkailukeskus ja monet palvelut, vain huono tie saa kritiikkiä: ”Harrasteautoista meinaa osat tippua välille”
”Ennakoimattomuus sekä kiehtoo että kauhistuttaa” – Mari Rautiola vaihtoi lastensuojelusta hätäkeskukseen
”Ennakoimattomuus sekä kiehtoo että kauhistuttaa” – Mari Rautiola vaihtoi lastensuojelusta hätäkeskukseen
Antero Haapasaari ei ymmärrä suomalaisten kateutta: ”Täysi voltti sukset jalassa on jotain paljon komeampaa kuin Virénin kaatuminen”
Tutkitusti 90 prosenttia testanneista hyötyy tästä - Markettakin löysi tehokkaan avun nivelvaivoihinsa
Ville halusi silmien laserleikkaukseen heti kun mahdollista – ”Mitä aiemmin menee, sitä kauemmin siitä ehtii hyötyä”