”Meillä oli kaikki aistit käytössä” – Sinikka Kääntä ja Oiva Utriainen kertovat entisaikojen deittailusta ja mielipiteensä Tinderistä
Rovaniemeläinen Johanna Niemelä liikuttaa kalajokisia: ”Ensi kesänä on tulossa luovan liikunnan leirit lapsille ja nuorille”
”Päättäjät eivät näe, kuinka oleellinen osa taide on ihmistä” – Sirkustaiteilija Lotta Rautakorven elämässä leikki on yhä läsnä
Emma ja Hilma Mäkitalo harrastavat lajeja, joiden fyysinen ja henkinen vaativuus saattavat yllättää: ”Treeneissä venytellään, tanssitaan ja hiotaan koreografioita”
Maria Arvo ajaa tansseihin yli 200 kilometriä, jos lavalla odottaa mieluisa orkesteri: ”Hurman tangoversio He’s a pirate -kappaleesta on todella hyvä”
Himankalainen Maria Lahti oli mukana vammaisten tanssiryhmässä, joka esiintyi Edinburghin Fringe Festivaaleilla – Tapahtuma on maailman suurin teatteri- ja tanssitapahtuma, katso video!
Kalajoki Dance toi arviolta 150 tanssin ystävää Kalajoelle: "Ehkä kaikista siisteimpiä ovat olleet Raken vetämät westi-tunnit" – Tarkoituksena olisi tehdä leiristä vuosittainen tapahtuma
”Ennakoimattomuus sekä kiehtoo että kauhistuttaa” – Mari Rautiola vaihtoi lastensuojelusta hätäkeskukseen
”Ennakoimattomuus sekä kiehtoo että kauhistuttaa” – Mari Rautiola vaihtoi lastensuojelusta hätäkeskukseen
Antero Haapasaari ei ymmärrä suomalaisten kateutta: ”Täysi voltti sukset jalassa on jotain paljon komeampaa kuin Virénin kaatuminen”
Tutkitusti 90 prosenttia testanneista hyötyy tästä - Markettakin löysi tehokkaan avun nivelvaivoihinsa
Ville halusi silmien laserleikkaukseen heti kun mahdollista – ”Mitä aiemmin menee, sitä kauemmin siitä ehtii hyötyä”