Keski-Pohjanmaan maakuntaviesti siirtyy loppiaiselta lumenpuutteen vuoksi – Uusi ajankohta pitkälle kevääseen?
Hiihtomajalle suunnitellaan rullahiihtorataa – Mahdollistaisi toimimisen ympärivuotisena harjoittelukeskuksena
Jirka Ojan ykköstavoitteena Trondheimin MM-hiihdot – ”Olen harjoitellut ensimmäistä kertaa todella kovaa”
Kalajoella järjestettävä MM-hiekkahiihto voi olla vasta alkusoittoa: ”Osakilpailuja voisi olla Japanissa, Norjassa ja Australiassa”
”Voimme keskustella illalla myöhemmin, jos olen kovin äkäisenä kisan jälkeen” – Suora palaute kuuluu Risto Uusivirran ja Tero Seppälän yhteistyöhön
Naapurin takaa-ajossa onnistunut Kalajoen Eelis Valikainen: ”Himanka on aina sellainen pikkuveli, jolle ei auta hävitä”
Assi Hakalalla SM-mitali ja arvokisat tavoitteena: ”Toivottavasti kisojen kautta vauhtia löytyy lisää”
Ex-olympiaurheilija, kaupunginjohtaja ja jänis samalla ”ladulla” – MM-hiekkahiihto Kalajoella tarjosi lajieksotiikkaa ja puolen kilometrin happohyökkäyksen: ”Ei tuossa pysty palautumaan missään”
”Haluan tuoksua hyvälle ja erottua omalla hajuvedelläni” – Yläkouluissa tuoksujen käyttö on kielletty, mutta läheskään kaikki eivät noudata sääntöä
Kalajoen apteekki uudistui ja palvelut ovat lisääntymässä: ”Terveyspisteellä tulemme antamaan myös rokotuksia”
Kyöstin perheessä vietetään varsinaista urheilijaelämää – ”Kuskaamme lapsia harjoituksiin niin paljon kuin rahkeet riittävät”
Kyöstin perheessä vietetään varsinaista urheilijaelämää – ”Kuskaamme lapsia harjoituksiin niin paljon kuin rahkeet riittävät”
Ei joka pojalla ole nimikkotuulivoimalaa, mutta Eemillä on: ”Sitä vois käydä katsomassa useammin, jos puistossa ois leikkipaikka”
”Jäällä liikutaan aina omalla vastuulla” – Repeytynyt jää aiheutti vaaraa ulkoilijoille Hiekkasärkkien edustalla, saaristossa tilanne on parempi
Ville halusi silmien laserleikkaukseen heti kun mahdollista – ”Mitä aiemmin menee, sitä kauemmin siitä ehtii hyötyä”